Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

AMD FX X6 İşlemci İnceleme

Ana Sayfa » Genel » AMD FX X6 İşlemci İnceleme
AMD FX X6 İşlemci İnceleme

Bir önceki işlemci incelememizde bu modelin X4 modelini incelemiştik . Bugü sizlerle ” AMD FX X6 6100 SOKET AM3+ 3.3 GHZ 14 MB CACHE 32 NM ” İşlemcisini inceliyecegiz . 
Öncelikle işlemcisinin artı özelliklerini aktarayım size . 
* HD Video düzenleme ve 3D modelleme teknolojisi . 
* Çoklu işlemler gerçekleştirme .  Aynı anda birden fazla oyunu oynayabiliyorsunuz  .


İşlemci 3.3 GHZ oldukça iyi ama bu daha görünen yüzü . Otomatik olarak 3.8 GHZ’ye kadar çıkıyor yani Overclock yapmadan . AMD Turbo Core otomatik olarak hız aşıtması yapıyor oyun esnasında zorda kaldıgında mesela . Sogutma sistemi saglam olan arkadaşlar 4.0 GHZ’ye kadar Overclock yapabiliyor rahatlıkla , yani daha fazlasını isteyen yapabilir . CPU Kullanımı AMD’nin başlıca sorunlarındandı ama AMD Gitgide bu problemi çzöüyor . CPU Kullanımı aşırı yük altında bile 70% yi geçmiyor .14 MB önbellek ve 6 Çekirdek CPU ‘ ya ayrı bir hız ve performans katmış . Isınma Problemi hiç yok diyebiliriz. İşlemcinin  fiyatına gelirsek 250-300 TL arası bulabilirsiniz . İşlemci gerçekten İntel’e göre uygun fiyat ve gerçek performan veriyor . İntel işlemcilere 600 tl para dökmek istemeyen kişiler için Uygun ve Oldukça iyi performanslı bir işlemci . 


İşlemciye ait performans degerleri , aytıntılı resimler ve diger işlemcilerle kıyaslamalar aşagıdaki gibi ; 

http://pcoyuncun.blogspot.com/2012/07/amd-fx-x6-islemci-inceleme.html

Genel özellikleri 300 tl gibi bir fiyata göre oldukça iyi olan işlemci parasının hakkını veriyor . Just Casue 2 oyununa göre degerlendirmeler yukarıdaki gibi Maximum FPS’si 55 olan işlemci oldukça iyi bence . 


Şimdide Crysis 2 Oyununda işlemci kıyaslamalarını görelim ; 

http://pcoyuncun.blogspot.com/2012/07/amd-fx-x6-islemci-inceleme.html

Crysis 2 ‘ de yine bir AMD Markası önceki incelememizde inceledigimiz FX4 Kartı oldukça iyi bir perormans sergilemiş .  İntel Core i7 ye göre FX6 İşlemcimiz oldukça iyi bir performans göstermiş . 1680*1050 VE 1920*1200 Ekran çözünürlüklerine karşı  İntel i7 ve AMD FX6 İşlemcileri arasında 400 tl gibi bir Para farkı olmasına ragmen Sadece Yaklaşık 3 FPS Farkı var . Buda İşlemcinin Böylesine Parasal fark olmasına ragmen süper performans vermesini gösteriyor . 


Şimdide Adobe Photoshop CS5 ‘ de İşlemci Performansımıza bakalım .Gerçekten Grafik işlemlerinde AMD Fx6 İşlemcimiz oldukça iyi CS5 Programında 116 FPS oldukça iyi . CS5 Zaten bir oyun gibi program 🙂 Bu performansları almak oldukça iyi . 

http://pcoyuncun.blogspot.com/2012/07/amd-fx-x6-islemci-inceleme.html

Bugün sizinle oldukça performanslı ve donanım harikası olan AMD Fx6 6100 İşlemcisini inceledik . Umarım çelişkisi olan ve işlemci almayı düşünen kişiler için yararlı olmuştur . 


İşlemci ile ilgili sorunuz varsa yorum yazın … 

AMD FX X6 İşlemci İnceleme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Far Cry 4’ün çıkış tarihi ve nerede geçeceği belli oldu! Humble Bundle haftalık indirimleri GTA’yı yıllık seri yapmak niyetimiz yok Moon Chronicles’ın ilk bölümü bizlerle! Far Cry 3 , 3 ay Ertelendi Deception IV’ün çıkış tarihi belli oldu (Video)

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

- Tüm Hakları Saklıdır