Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Anime Manga #60: Deadman Wonderland

Ana Sayfa » Oyun Haberleri » Anime Manga #60: Deadman Wonderland
Anime  Manga #60: Deadman Wonderland

Kimi zaman bazı anılardan kurtulmak ve aralarından sadece güzel olanlarını hatırlamak isteriz. Bu, birçoğumuzun istediği çok normal bir şeydir aslında. Aşk acısı, bir yakınımızı kaybetmenin verdiği çaresizlik veya belki de sadece kırık bir okul notu…Unutmak istediğimiz herhangi bir hatıra, zamanla kendiliğinden yok oluyor aslında. Deadman Wonderland ismindeki anime & manga da böyle bir konuyla kendisini sevdiriyor.

Anime  Manga #60: Deadman Wonderland

2007 – 2013 yılları arasında varlığını sürdüren Deadman Wonderland'in mangası, 2011 yılında 12 bölümlük anime serisi olarak kendisini gösterdi, bir adet de OVA'sı mevcut. Jinsei Kataoka ve Eureka Seven mangasından tanıdığımız Kazuma Kondou'nun ortak projelerinden biri.

Deadman Wonderland, bizleri Ganta Igarashi isimli bir çocuğun hikayesiyle tanıştırıyor. 10 yıl önce yaşanan bir depremde, Tokyo'nun % 70'i sular altında kalmıştır. O sorada Tokyo'da bulunan 14 yaşındaki Ganta, felakete dair hiçbir şey hatırlamamaktadır ve şimdiki hayatına normal bir şekilde devam eder. Kendisi gibi bu felaketten kurtulanlara “kaçak” denilmektedir. Bir gün okul arkadaşlarıyla bir gezi için plan yaparken, tüm sınıf saldırıya uğrar. Uçarak gelen ve Red Man olarak adlandırılan bu gizemli kişilik, Ganta hariç tüm sınıfı katleder ve kaçarken de onun göğsüne kırmızı bir kristal yerleştirir. Gözlerini hastanede açan Ganta, sınıfta tek hayatta kalan kişi olduğu için cinayetten sorgulanır. Bunun doğru olmadığını savunsa bile ortaya çıkan bir video Ganta'nın idam cezasına çarptırılmasıyla sonuçlanır.

Anime  Manga #60: Deadman Wonderland

Ganta Igarashi'yi Japonca seslendiren, FMA serisinden tanıdığımız ve Edward Elric'i seslendiren Romi Park.

Depremden sonra Tokyo'yu kalkındırmak amacıyla turistik bir yer olarak inşa edilen özel bir hapishaneye gönderilir: Deadman Wonderland'a. Deadman Wonderland'ın mahkumları hem oranın çalışanları, hem de ziyaretçilerin eğlenceleridir. İdam cazasına çarptırılan mahkumların boyunlarında, bedenlerine yavaş yavaş enjekte edilmekte olan özel bir boyunluk vardır. Eğer bu zehre özel olarak üretilen şeker, üç gün içerisinde alınmazsa, zehir boyunluğu takan mahkumu acı verici bir şekilde öldürmektedir. Olayın şokunu daha üzerinden atamadan Ganta, gizemli bir kız olan Shiro ve herşeyin yerini belirleyebilme yeteneğine sahip olan kleptoman Yoh ile tanışır. Göğsündeki kristalin özel olduğunu keşfeden Ganta, Red Man'i bulup intikamını almak için her şeyi yapmaya kararlıdır. Bu sırada özel yeteneğini geliştirmek ve kendisi gibi olan bazı mahkumlarla baş etmek zorunda kalacaktır çünkü Deadman Wonderland'deki mahkumların hepsi kendisi gibi gerçekten masum değildir.

Yeni Playstation çıkmayacak mı??

Deadman Wonderland'i izlemeye başladığınız andan itibaren, beğeneceğinizden eminim. Müzikleri ve çizimleri son derece başarılı olan animenin, en önemli noktalarından biri; izleyiciyi merak içerisinde bırakması. Birkaç bölüm sonra kendinizi kaptırıyor ve farkında olmadan animenin bittiğini fark ediyorsunuz. Bu, belki de kötü olan noktalardan biri. Zira Deadman Wonderland'in animesi mükemmel başlayıp, havada biten bir yapım. Eğer anime 12 değil de, 24 bölümlük olsaydı istediklerimizi mutlaka karşılardı.

Anime  Manga #60: Deadman Wonderland

Hemen karamsar düşünmeyin, işin bir de güzel yanı var. Animedeki en önemli olay, Ganta'nın Red Man'i bulması ancak gelin görün ki Deadman Wonderland, bir süreden sonra bu amaçtan sapıyor. Anime bittiği an sırf meraktan mangasını okumaya devam ediyorsunuz ve inanın bana, Deadman Wonderland'in mangası animesinden çok daha başarılı. Gerek konusu, gerekse çizimleri, animenin üzerinde.

Sürükleyici konusu ve karakterlerin birbirinden oldukça farklı olması Deadman Wonderland'in mangasını okunabilir yapan en önemli özellik. Ayrıca belirtmekte fayda var, midenize güvenmiyorsanız bu anime ve mangadan uzak durun derim. Kimi zaman gerçekten rahatsız edici işkence ve idam sahneleri olabiliyor.

Anime  Manga #60: Deadman Wonderland

Deadman Wonderland'in kötü olan diğer bir noktası da bazı karakterler hakkında detaylı bilgi verilmemesi. Mesela, Shiro gibi çılgın bir karakteri sürekli görüyoruz ancak onun hakkında animede çok az bilgi var.

Mangasını okumak gibi bir niyetiniz varsa, beklemeden başlayın derim. Animesini izlemeyin demek büyük bir haksızlık olur ancak bahsettiğim kötü noktalara katlanabilecekseniz, animeden mangaya geçiş yaparak, kendinizi mutlu edebilirsiniz.

İyi seyirler.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=gl5NMctvZ6g]

Yeni Playstation çıkmayacak mı??

Anime Manga #60: Deadman Wonderland - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

GTA 5'in Çılgın Pilotu

GTA 5'in Çılgın Pilotu 10 Temmuz 2014

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2014 Kış Mevsimi Finalleri Canlı Yayın Worms’ün geliştiricisinden yepyeni bir oyun (Video) Call of Duty: Advaned Warfare PSN'de Ön Sipariş ve Ön Yüklemeye Açıldı Facebook Oculus Rift’i satın aldı! Wolfenstein: The New Order, Avrupa’ya erken geliyor! Sony Xperia Z Ultranın “Tabletini” çıkarıyor.

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

- Tüm Hakları Saklıdır