Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Apple ve Google Flappy sözcüğü geçen oyunları geri çevirmeye başladı

Ana Sayfa » Oyun Haberleri » Apple ve Google Flappy sözcüğü geçen oyunları geri çevirmeye başladı
Apple ve Google Flappy sözcüğü geçen oyunları geri çevirmeye başladı

Flappy Bird fenomeni hiç de öyle yavaşlayacakmış gibi durmuyor, orijinal oyun yapımcısı Dong Nyugen, ki kendisine anladığımız kadarıyla bu kadar şan şöhret ağır geldi, tarafından App Store’dan kaldırılmıştı. Evet, orijinal oyun mağazalardan kaldırılmış olsa da, piyasaya bu bağımlılık yapıcı ve aynı zamanda sinir bozucu oyunun bir çok taklidi çıkmış oldu.

Ancak bu durum çok uzun sürmeyecek gibi duruyor. Zira Apple ve Google artık içinde Flappy ifadesi geçen oyunları mağazalarından kaldırmaya başladı.

Mind Juice Media’dan oyun yapımcısı Ken Carpenter, Apple’ın Flappy Dragon adını verdiği bir uygulamasını mağazadan kaldırdığını söyledi. Apple’ın kendisine,  uygulamasında geçen Flappy ifadesinin mağazadan kaldırılmış ünlü bir oyunu hedef aldığını ayrıca uygulamanın, Apple’ın isimle ilgili bazı prosedürlerini ihlal ettiğini söylemişler.

Apple ve Google Flappy sözcüğü geçen oyunları geri çevirmeye başladı

Anlaşılan, “Flappy Dragon” artık Appstore’da bile satılmayan Flappy Bird yüzünden mağazadan kaldırılmış durumda.

Carpenter, Apple’ın bu uygulamasına takılmış tek geliştirici değil. Kuyi Mobile’dan gelen bir tweet gösteriyor ki, kendi Flappy kopyalarını çıkartan birkaç geliştiricinin uygulamaları da çeşitli sebeplerden dolayı mağazadan kaldırılmış durumda.

Apple ve Google Flappy sözcüğü geçen oyunları geri çevirmeye başladı

İlginç olan ise, kaldırılan uygulamarlın dışında halen mağazada satılan, “Flappy Bee,” “Flappy plane,” “Flappy Superhero,”  “Flappy Flyer,” ve hatta “Flappy Bird Flyer,” gibi uygulamalar hakkında herhangi bir işlem yapılmamış durumda. Ayrıca, aynı zamanda içinde Flappy ifadesi geçmeyen oyunun kopyaları da halen mağazada satılıyor.

Diğer yandan Appstore şu an Flappy Bird kopyaları tarafından tam anlamıyla istilaya uğramış durumda ve kullanıcılar da aynı şekilde bu kopyaları indirmeye devam ediyor.

Belkide  bu oyun Apple’ın da burnundan getirtmiş olabilir, yani artık mağazasında oyunun başarısız taklitlerini görmek istemiyor olabilir Apple. Sonuçta gittikçe çoğalan bu taklitler de artık tüketicinin kafasını karıştırmış durumda. Flappy Bird modası bir noktada ana akım medyaya da ulaştı diyebiliriz ki, bu da öyle teknolojiyle çok yakından alakası olmayan kullanıcıların App Store’a girip Flappy ismiyle indirilebilecek bir şeyler aramasına sebep oluyor.

Apple bu “Flappy Birds” klonlarını mağazası App Store’dan kaldırmak istiyorsa eğer, maalesef artık çok geç. Ve şimdiki, bu mağazadan kaldırma olaylarınının adaletsiz bir yönü olduğunu söyleyebiliriz. Zira “Flappy” ismiyle binlerce taklit halen satışta. Adaletli bir şekilde bu durum düzeltilmek isteniyorsa, tüm yapımcılardan, uygulamalarında ki Flappy ifadesinin kaldırılması istenebilir ki aşağıdaki resime bakılırsa böyle olacak gibi.

Apple ve Google Flappy sözcüğü geçen oyunları geri çevirmeye başladı

Google’da Flappy’yi Mağazasından Kaldırıyor
Görünüşe göre Apple “Flappy Bird” kopyalarını mağazasından kaldırma işinde yalnız değil. Kuyi Mobile ve Happy Mage Games twitterda, içerisinde Flappy ifadesi geçen uygulamalarının Google Play’den de kaldırıldığını söylediler.

Ayrıca Carpenter, aynı uygulamanın Google tarafından mağazadan kaldırıldığı haberini de almış.

Apple ve Google Flappy sözcüğü geçen oyunları geri çevirmeye başladı

Carpenter, gerçekten Google Play’de Flappy Dragon olarak arattığında uygulamaya erişemediğini ancak direk Google Play linkinden uygulamaya gidilebildiğini görmüş. Yaklaşık 24 saat sonra ise, artık direk linkten de ulaşamamış. Carpenter “Google uygulamayı mağazadan kaldırmadan önce herhangi bir uyarı göndermedi bana. Defalarda mail kutumu kontrol ettim ancak hiçbir geri dönüş yoktu. Keyfi olarak bu konuyu benimle görüşmeden mağazadan kaldırmışlar” dedi.

Google ve Apple, kendilerine bu durum ile ilgili ulaşmaya çalışan birçok insana henüz geri dönüş yapmış durumda değil. Eğer bir gelişme olursa bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Apple ve Google Flappy sözcüğü geçen oyunları geri çevirmeye başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

GTA 5'in Çılgın Pilotu

GTA 5'in Çılgın Pilotu 10 Temmuz 2014

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

PS1 ve PS2 oyunları PS4’e geliyor GGJ 2014 bugün başlıyor! Assassin's Creed 4 ve Dahası İndirimde Morning Star Hakkında Yeni Bilgiler Nuketown’da Zombilerle Savaşmaya Ne Dersiniz ? Gran Turismo 6 Demosu Yayınlandı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

- Tüm Hakları Saklıdır