Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Batman: Arkham Knight (Röportaj)

Ana Sayfa » Oyun Haberleri » Batman: Arkham Knight (Röportaj)
Batman: Arkham Knight (Röportaj)

Bildiğiniz gibi, Rocksteady’nin Arkham üçlemesinin son oyunu Batman: Arkham Knight geliyor. Merlin’in Kazanı olarak biz de rahat duramadık, oyunun yapımcılarını Londra Warner Bros Theatre'da rahatsız ederek, hem Arkham Knight ile ilgili pek çok şey öğrendik, hem de merak ettiğimiz sorulara cevaplar bulduk.

Arkham Knight, Rocksteady’nin Arkham serisi adına geliştirdiği son oyun, Arkham City’den tam olarak 12 ay sonrasını konu alıyor. Gotham City boşaltılmış, şehire büyük bir kargaşa hakim ve suçlular cirit atıyor. Rocksteady Gotham’ın 12 ay sonrasının Arkham City’den çok daha kasvetli tasarlandığını söylüyor.

Batman: Arkham Knight (Röportaj)

Suçlularla dolu karanlık Gotham’da bu sefer nereye gitmemiz gerektiğini gösteren en önemli göstergemiz karanlık gökyüzüne yansıtılan Batman işareti. Batman işaretini takip ederek şehirde gerçekleşen suçları durdurabiliyoruz. Batman işareti dışında, tabii ki Barbara Gordon yani Oracle da bizimle birlikte. Oracle bize görevleri veren ve yönlendiren yegane karakter.
Batman’in ünlü aletlerinin sayısı daha da artmış durumda. Bu bağlamda yepyeni hareketler, yepyeni aletler ve daha akıcı bir savaş mekaniği ile karşı karşıyayız.

Oyunun en önemli yeni mekaniği ise Batmobile. Gotham’da en önemli ulaşım yönteminiz olan Batmobile, gerçekten çok güçlü. Araç ile yolda giderken her şeyi yıkıp parçalayabiliyorsunuz, bir yere gitmeniz gerektiğinde sizi bulunduğunuz yerden alıyor ve Batman olmadan da kontrol edilebiliyor. Kısacası sizi takip ediyor diyebiliriz.

Batman: Arkham Knight (Röportaj)

Arkham Knight, ilk izlenimimize göre biraz daha kanlı bir Gotham portresi sunuyor bizlere, suç almış başını gitmiş, her taraf birbirinden tehlikeli karakterler ile dolu. 

Rocksteady, Arkham Knight’ta üç şeye odaklandıklarını söylüyor, bunlardan biri Batmobil, diğeri Gotham City ve son olarak üçleme felsefesi. Arkham Origins’i dikkate almayan ekip, Batman Arkham serisinin üçüncü oyunu olarak Arkham Knight’ı görüyor ve bu bağlamda oyun üzerinde çok sıkı çalışıyor.

Aşağıda yapım ekibine sorduğumuz sorular ve cevaplarını bulabilirsiniz:

1)    Grafik olarak, diğer oyunlardan Arkham Knight’a nasıl bir değişim göreceğiz? Sonuçta yeni jenerasyondan bahsediyoruz…

Rocksteady:
Elbette bir takım geliştirmeler var, ancak burada asıl önemli olan Gotham City’nin modellemesi. Her cisim ile ayrı ayrı etkileşim içine girebilmiyorsunuz.

2)    Dark Knight filmleri üçlemeyi ne kadar etkiledi? Arkham Knight’ı ne kadar etkiledi?

Rocksteady:
Batman filmlerinin, çizgi romanlarının ve oyunlarının birbirinden bağımsız olmasını düşünmek mümkün değil. Elbette etkilenilen noktalar var. Sonuçta önemli olan Gotham City’nin hepsinde aynı olması.

Batman: Arkham Knight (Röportaj)

3)    Arkham Origins, multiplayer modu içeriyordu, Arkham Knight’ta böyle bir özellik görecek miyiz?

Rocksteady: Böyle bir çalışmamız olmadı.

4)    Arkham Knight için planlanan DLC’ler var mı? Genel olarak DLC’ler ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Rocksteady: Şu an için bu konuda cevap vermemiz mümkün değil, ana odağımız Arkham Knight.

5)    Joker ile ilgili bir sürpriz var mı?

Rocksteady: Önceki oyunu oynadınız mı? Joker ölmüştü ve ölüler ölü kalır…

6)    Batmobil’i oyun tarihinde “gelmiş geçmiş en iyi araç” olarak tanımladınız. Kesinlikle katılıyorum. Tasarımı harika. Ancak çarpmaların sonucunda araçta hiçbir hasar olmuyor. Sizce bu doğru mu?

Batman: Arkham Knight (Röportaj)

Rocksteady: Senin de belirttiğin üzere Batmobile en detaylı araç. Aynı zamanda son derece güçlü. Aracın üretimindeki metaller öyle kolay bozulur cinsten değil. Araçta hasar olabilmesi için çok ciddi bir kaza yapması gerekiyor.

7)    Yani duvara çarpması bile sorun yaratmıyor diyorsunuz?

Rocksteady: *Gülüşmeler* (Cevap yok)

Yeni Playstation çıkmayacak mı??

Galeri

Batman: Arkham Knight (Röportaj)

Batman: Arkham Knight (Röportaj)

Batman: Arkham Knight (Röportaj)

Batman: Arkham Knight (Röportaj)

Bu galeride toplam 7 adet görsel var.

Batman: Arkham Knight (Röportaj) - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

GTA 5'in Çılgın Pilotu

GTA 5'in Çılgın Pilotu 10 Temmuz 2014

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Pokémon Delta Emerald Japonya'da Telif Hakkını Aldı Drakengard 4’ü Kickstarter’a taşıyamam Project Shield, PC Oyunlarınıda Çalıştıracak Steam’in etiketleme sistemi Trolleniyor! Splinter Cell: Blacklist, 60 Saniyelik Gameplay Yayınlandı Nintendo hisseleri %18 değer kaybetti!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

- Tüm Hakları Saklıdır