Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Büyük oyun tasarımcısı yeni projesini çıtlattı

Ana Sayfa » Oyun Haberleri » Büyük oyun tasarımcısı yeni projesini çıtlattı
Büyük oyun tasarımcısı yeni projesini çıtlattı

BioShock'un yaratıcısı Ken Levine, GDC 2014'te katıldığı bir panelde, yeni yapacağı oyunun Infinite gibi lineer bir yapıya sahip olmayacağını açıkladı.

Ken Levine, lineer yapıya sahip oyunların tekrar oynama yüzdesinin oldukça düşük olduğunu söylerken, aynı zamanda bu yapının yapımcı ve oyuncu arasında sınırlar çektiğini de ekledi.

“Lineer anlatımla ilgili sorun şu, sürekli olarak çok daha büyük bir iş çıkartmaya çalışıyorsunuz ve bu bir süre sonra insanın çok fazla zamanını almaya başlıyor. Yapım pahalılaşıyor. Yıllarınızı sadece oyunda tek bir an için veriyorsunuz. Oyun bitiyor, insanlar oynamaya başlıyor ve eninde sonunda ellerinde sadece 12 saatlik bir hikaye var. İnsanlar oyunu seviyor ve etrafta karakterlerinizin cosplayini görüyorsunuz, bu sizi de mutlu ediyor fakat oyuncularla elde edebileceğiniz tek interaksiyon bu ve her şey bununla sınırlı kalıyor. Bu sebeple lineer oyunlar, oyuncu ve yapımcı arasına çizgi çekiyor.”

Büyük oyun tasarımcısı yeni projesini çıtlattı

Büyük oyun tasarımcısı yeni projesini çıtlattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

GTA 5'in Çılgın Pilotu

GTA 5'in Çılgın Pilotu 10 Temmuz 2014

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

The Wolf Among Us'ın Sezon Finali Çıkış Tarihini Aldı The Division’dan taze görüntüler Twitter Erişimi Yasaklandı Knight Online Turnuvası Şampiyonları Türk Oyuncular Oldu Black Flag’in multiplayer haritaları neden bedava? EVE Online tarihinin en büyük savaşı yaşanıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

- Tüm Hakları Saklıdır