Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

CDProjekt RED, Linux alternatifini değerlendiriyor

Ana Sayfa » Oyun Haberleri » CDProjekt RED, Linux alternatifini değerlendiriyor
CDProjekt RED, Linux alternatifini değerlendiriyor

Her daim azınlığın yanında yer almayı kendine görev edinmiş olan CD Projekt RED, her yaptığı oyunda DRM karşıtı çalışmalarıyla övgü toplamaya devam ediyor. Ama bu Polonyalı firmaya yetmemiş olacak ki, bu sefer de Linux kullanıp da CD Projekt RED oyunlarını oynamak isteyenlerin kalbini çalacak bir harekete geçmeye hazırlanıyor: Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3'ün Linux'e gelebilme potansiyelini inceliyorlar.

Bugüne kadar neden böyle bir işe girişmediklerini firmanın kurucularından Marcin Iwiński şu şekilde açıklıyor: “The Witcher'ın bugüne kadar Linux'e destek vermemiş olmasının sebebi toplamda aynı kalitede destek vermemiz gereken 5 farklı Linux versiyonu olması. Yamalar, güncellemeler ve diğer her türlü şey hesaba katıldığında bunu yapmaya çalışmak gerçekten de büyük bir yük. Eğer Steam gerçekten de sabit bir Linux tecrübesi sunacaksa SteamOS sayesinde oyunlarımızı bu platformda da sunmayı çoki isteriz.”

CDProjekt RED, Linux alternatifini değerlendiriyor

Kısacası The Witcher 3: Wild Hunt ve Cyberpunk 2077'nin Linux macerasının kaderi bu noktadan sonra büyük ölçüde Valve'ın atacağı adımlara bağlı…

CDProjekt RED, Linux alternatifini değerlendiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

GTA 5'in Çılgın Pilotu

GTA 5'in Çılgın Pilotu 10 Temmuz 2014

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Video Oyunları Temel Alan Pixels’in Vizyon Tarihi Belli Oldu Bethesda Sömestr Kampanyası! Carmageddon: Reincarnation’dan yepyeni oynanış videosu! (Video) EverQuest Next’ten daha gelişmiş inşa teknikleri! Blood Dragon’un yapımcısı süper bir ekiple çalışıyor Şehir öyle kurulmaz, böyle kurulur!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

- Tüm Hakları Saklıdır