Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Facebook Oculus Rift’i satın aldı!

Ana Sayfa » Oyun Haberleri » Facebook Oculus Rift’i satın aldı!
Facebook Oculus Rift’i satın aldı!

Son dönemde adından oldukça söz ettiren, hatta Sony'nin Project Morpheus adıyla kendi prototipini hazırladığı sanal gerçeklik başlığı Oculus Rift, görünen o ki Mark Zuckerberg'in ilgisini bir süredir çekiyormuş.

Öyle ki dün yapılan açıklamayla birlikte sosyal ağ devi Facebook, Oculus Rift'i 2 milyar dolar'a satın aldı. Belirtilene göre Facebook, firmaya 400 milyon dolar + 23.1 milyon hisse verecek. Bunun da değeri 1.6 milyar dolar. Bununla birlikte Oculus Rift, belirtilen hedeflere ulaşırsa, ekstra bir 300 milyon dolar'lık ödeme de alacak.

Anlaşmaya göre Oculus Rift, merkezi olan Irvine, California'da çalışmaya devam edecek ve Facebook'un  bağımsız bir bölümü olacak.

Belirtilene göre satın almanın, 2014 ikinci çeyreğinde gerçekleşeceği de söyleniyor.

Konuyla ilgili olarak Mark Zuckerberg, bugünün platformunun mobil olduğunu, ayrıca gelecekteki platformlar için de hazırlandıklarını söylüyor ve ekliyor: “Oculus'ün bugüne kadar oluşturulan en yaratıcı sosyal platform olma ve bizim çalışma, oynama ve iletişim anlamında her şeyi değiştirme şansı var.”

Oculus Rift ilk olarak Kickstarter'da bir proje olarak başlamış. 2013'ün mayıs ayında 16 milyon dolar, 2013'ün aralık ayında ise 75 milyon dolar destek almıştı. Şu an sadece PC'yi destekleyen başlık, yakın zamanda Android desteğine de kavuşacak.

Bakalım bu satın almayla birlikte Facebook'u oyun endüstrisinde daha sık mı göreceğiz?

Facebook Oculus Rift’i satın aldı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

GTA 5'in Çılgın Pilotu

GTA 5'in Çılgın Pilotu 10 Temmuz 2014

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

South Park: The Stick of Truth’tan üç yeni fragman (Video) Assassin’s Creed: Unity’den bomba sızıntı! Electronic Arts, en kötü şirket oylamasında elendi! Diablo III’ün Doğum Günü Sürprizi ! Call of Duty Black Ops 2’nin minimum sistem gereksinimleri 2.1 Milyon Killzone Shadow Fall Satıldı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

- Tüm Hakları Saklıdır