Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Geri dönmesini istediğimiz 10 oyun!

Ana Sayfa » Oyun Haberleri » Geri dönmesini istediğimiz 10 oyun!
Geri dönmesini istediğimiz 10 oyun!

Oyun sektörü şimdiye kadar birçok oyunlara ev sahipliği etti. Bizler de bu oyunlarla zaman geçirdik, onlarla yatıp kalktık. Hatta birçok oyun içerisinde anılarımız bile gizlidir.

Bir kız arkadaşınla kavga edersin, tartışırsın ya da gereksiz yere ayrılırsın. O an yaşanılanları unutmak adına oynadığın bir oyun çıkar ve sana hayatta yaşadığın bazı dertleri unutturur. Grand Theft Auto: San Andreas gibi bir oyun öyle bir hayatına etki eder ki oyunun haritasını yaşadığın semtten daha iyi hatırlarsın ve özlersin. Zaten bunlar verebileceğimiz birkaç örneklerden birisi.

Diablo serisi, Duke Nukem, Wolfenstein, Max Payne, Mafia, Thief, Tomb Raider, Doom yani akla gelebilecek efsanelerin tümü 8 ile 12 sene arasında bizlerle buluştu ve buluşmaya devam ediyor. Kimi kitle tarafından çok beğenildiler, kimi kitle tarafından da hiç beğenilmediler. Durum şu ki; unutulmayan bazı dostlarımızı yıllar sonra yeniden gördük. Hem de yeni nesil bile bu sayede tanıdı onları fakat bir o kadar da halen özlediklerimiz var. Keşte bir yenisi daha gelsin dediğimiz 10 oyunu sizler için derledik. Kimi isimleri ilk defa duyuyor olabilirsiniz ancak koca bir nesli bu oyunlar büyüttü. Unutmak asla kolay değil.

01 – Half Life

İlk olarak Half-Life'dan başlayalım. FPS türünün atası olan bu oyunun üçüncü versiyonunu yıllardır bekliyoruz fakat oyunla ilgili resmi bir duyuru bile yok. İster istemez Valve'ın Half Life 3'ü duyurmasını bekleyeceğiz.

Yeni nesilde seni kesinlikle görmek istiyoruz Half Life!Geri dönmesini istediğimiz 10 oyun!

Sonraki sayfaya geçmek için resme tıklayınız.

BÜYÜK HALİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

02 – Marc Ecko's Getting Up: Contens Under Pressure

Ünlü grafiti sanatçısı Marc Ecko'nun tasarımlarıyla, hatta onun adı ile piyasadaki yerini alan bir oyundu. Atari dağıtımcılığını üstlendiği Getting Up: Contens Under Pressure, oldukça başarılı ve mükemmel bir oyundu. Sokak sanatını, sokakların rap ve grafiti kültürünü yansıtan en iyi oyunlardan biriydi ancak yapılan pazarlama hataları, reklamların geniş kitleye hitap etmemesi ve beklenilen sayıda satmaması sebebiyle harcanılan, hatta Atlantis gibi yerin dibine gömülen kayıp dünyadır.

Özledik seni Getting Up fakat ne yazık ki yeni sürümünün gelmeyeceğini biliyoruz. Yine bu nesilde  inFamous: Second Son bu konuda bizi gerçekten tatmin ediyor.Geri dönmesini istediğimiz 10 oyun!

Sonraki sayfaya geçmek için resme tıklayınız.

BÜYÜK HALİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

03 – Blood

Günümüzde çok nadir bir kitlenin bildiği oyunlardan biridir. Outlast ve Dead Space gibi oyunlar yokken korku oyunların başında gelen isimlerden biriydi.

Ayrıca Blood ile korkuya ve şiddete boyun eğilen yapımlardan biriydi. Kan ve şiddet üst seviyedeydi. Her kitlenin oynamaması gereken bir yapımdı.Geri dönmesini istediğimiz 10 oyun!

Sonraki sayfaya geçmek için resme tıklayınız.

BÜYÜK HALİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

04 – Quake

Wolfenstein: The New Order yeni nesile geliyor. Büyük bir heyecanla ve soluksuz gene kendisini bekliyoruz. Üstelik oyunun ön sipariş hediyesi de Doom Betası. Böylelikle yeni Nesil Doom'un duyurusunu da görmüştük. Artık başka ne isteyebiliriz ki?

Yeni nesilde Wolfenstein'ı görüyoruz, Doom'u da göreceğiz, sen nerelerdesin Quake? Evet, seni de istiyoruz Quake! İstediğimiz başka şey sensin Quake!Geri dönmesini istediğimiz 10 oyun!

Sonraki sayfaya geçmek için resme tıklayınız.

BÜYÜK HALİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

05 – Bully

Havada kapacağım oyunlardan biri. Büyük bir kitlenin Rockstar'dan beklediği bir devam oyunu. Senin gibi bir yapım gelmedi ve gelemezde. Bu seneki planlarını da Grand Theft Auto V için ayırdığını biliyorum Rockstar. Yine de 2015, bilemedim 2016'da Bully 2'yi bize sun artık Rockstar.

Aaa daha sırada Agent vardı değil mi Rockstar? Biz Bully'i özledik Rockstar!


Geri dönmesini istediğimiz 10 oyun!

Sonraki sayfaya geçmek için resme tıklayınız.

BÜYÜK HALİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

06 – Crash

Uncharted geldi, Crash gitti. Naughty Dog'un PlayStation'daki ilk göz ağrısıydı. Bizim Naughty Dog'dan PlayStation için aldığımız ilk özel hediyeydi. O kadar mükemmel ve eğlenceli seriydi ki Crash, insana şu an bile PS-One aldırır. PS-One zamanı Crash serisine odaklanan firma, PS2 zamanı Jak serisine odaklanmıştı. Sizinde bildiğiniz gibi PS3 neslinde de Uncharted gibi büyük bir seriyle büyüdü firma. Son bombası ise Last of Us oldu. (Hepsini oynayın)

Firma şu an PS4 için yeni bir Uncharted oyunu geliştiriyor ancak yepyeni bir Crash sunsa fena olmaz.Geri dönmesini istediğimiz 10 oyun!

Sonraki sayfaya geçmek için resme tıklayınız.

BÜYÜK HALİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

07 – Crazy Taxi

Kısa geçeğim çünkü aşağıdaki görsel sizleri yeterince duygulandıracak (Oyunu tanımayanlar için üzgünüm).  Zamanın en eğlenceli oyunlarından biriydi. Hatta şu an mobil versiyonları da gelerek yine o günlere geri döndük ancak günümüz nesli için de lazımsın bize Crazy Taxi.Geri dönmesini istediğimiz 10 oyun!

Sonraki sayfaya geçmek için resme tıklayınız.

BÜYÜK HALİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

08 – Manhunt

Rockstar Games'in en farklı oyunlarından biri. İlk oynadığımda bu firma psikopatlardan mı oluşuyor diye düşünmeden edememiştim. Zaten aşırı gizemli firma Rockstar. Blizzard gibi oyuncuları tatmin etmeyi, mutlu etmeyi çok iyi bilir.

Manhunt serisinde hiç bir oyunda görmediğiniz şiddet, kan, vahşet, cinsellik yani akla gelebilebilecek her kötü şey bu oyunda (cinsellik kötü bir şey değil, sadece tecavüz yazmak istemedim. Adı bile iğrenç).

İlk oyunda Cash adlı idama mahkum edilen bir adamın hayatını konu alıyorduk. Saw filmine benzer bir biçimde kendisiyle oynuyorlardı ancak ikinci oyun ilk oyuna göre ne kadar basit gözükse de, bir proje sonucunda kafayı sıyıran bir bilim adamını konu alıyordu. O kadar ağır bir oyundu ki, ne kadar basit gözükse bile insanı etkilemeyi başarıyordu. Bu oyun yüzünden işlenen cinayetler bile oldu. “Sonunda ne mi oldu?” İkinci oyun tüm dünyada yasaklandı.

Yasaklanmalardan dolayı Rockstar'ın bir daha üçüncü oyun yapma gibi bir riske gireceğini sanmıyorum fakat yinede büyük bir umutla bekliyoruz.Geri dönmesini istediğimiz 10 oyun!

Sonraki sayfaya geçmek için resme tıklayınız.

BÜYÜK HALİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

09 – Gun

Gun'u hatırlayan var mı? Belki de özleyen daha fazladır. Red Dead Revolder'ı ve Red Dead Redemption'u PC'de oynayamayan arkadaşlara tavsiyemdir. Pek fazla grafik takıntınız yoksa bu oyunu mutlaka deneyin ve Red Dead özleminize ilaç gibi gelecektir.

Tek seriyle kaldı ve gitti Gun. Aslında yeni nesilde yepyeni bir Gun gelse gerçekten mükemmel olur.Geri dönmesini istediğimiz 10 oyun!

Sonraki sayfaya geçmek için resme tıklayınız.

BÜYÜK HALİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

10 – Ice Wind Dale

1998 yılında Baldur's Gate çıktığında, Interplay için hatırı sayılır bir dönüm noktası olmuştu Ice Wind Dale. Black Isle stüdyolarının piyasaya sürdüğü Icewind Dale, aslında Baldur's Gate tamamlandıktan hemen sonra geliştirilmeye başlanmıştı.

Oyun şu an GOG gibi yerlerde 2 dolar gibi fiyatlara bile satılsa, yine rağbet gören oyunlardan biri olmayı başarıyor. En son Beamdog'un patronu ve eski BioWare çalışanı Trent Oster, yaptığı açıklamasında; Baldur's Gate'in Enhanced Edition'ı başarılı olursa, yeni bir versiyon için kollarını sıvayacaklarını ifade etmişti. Sonrasında da Ice Wind Dale'in.

Umarız yakında böyle bir çalışma olur.
Geri dönmesini istediğimiz 10 oyun!

BÜYÜK HALİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Geri dönmesini istediğimiz 10 oyun! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

GTA 5'in Çılgın Pilotu

GTA 5'in Çılgın Pilotu 10 Temmuz 2014

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

NBA 2K14’e EuroLeague Geliyor GTA V için iki ilginç mod! (+18) ANT Gaming yeni kan arayışında Battlefield’ın yeni oyunu bu sonbaharda çıkacak Paul Bettany, Avengers 2 Rolü Hakkında Konuştu PS4'e Özel Bloodborne'dan İlk Oynanış Videosu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

- Tüm Hakları Saklıdır