Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

King Halka arz Operasyonunda 7 Milyar Dolarlık Değerlemeye ulaşabilir

Ana Sayfa » Mobil » King Halka arz Operasyonunda 7 Milyar Dolarlık Değerlemeye ulaşabilir
King Halka arz Operasyonunda 7 Milyar Dolarlık Değerlemeye ulaşabilir

king-logoGeçtiğimiz ay resmen halka arz başvurusnu yapan Candy Crush yapımcısı King Digital Entertainment’ın merakla beklenen operasyonuna adım adım yaklaşıyoruz.

Şirketin bugün Securities and Exchange Comission’a (SEC) ilettiği dökümanda, halka açılış hisse senedi fiyatlarının 21 dolar ve 24 dolar arasında gerçekleşmesi beklendiği belirtiliyor.

Bu, King’in halka arz operasyounda değerini 7 milyar doların üzerine çıkarabileceği anlamına geliyor. 21-24 dolar aralığının yüksek ucu tutturulabilirse, King, halka arzından yaklaşık olarak 533 milyon dolar sermaye artırımı sağlayacak. (İp ucu: SEC belgesinda King logosunun üzerindeki 22 milyon 200 bin adet hisse senedi x 24 dolar ). King’in bir önceki başvurusunda bu rakam maksimum 500 milyon dolar olarak ifade edilmişti.

King’in geçtiğimiz ay SEC’e yaptığı resmi başvuruda  paylaştığı rakamlara göre geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde 1 milyon dolar zarar açıklayan şirket, 2013′ün dördüncü çeyreği sonunda karını 159 milyon dolara yükseltmişti.

King’in en önemli zayıflığıysa oyunları arasında bir büyük başarı hikayesinin olması. Tahmin ettiğiniz gibi fenomen haline gelen Candy Crush sayesinde şirketin yıllık bazda gelirleri 2012 yılında 164 milyon dolardan, 2013 yılında toplam 1,8 milyar dolara yükseldi. Bu başarı yatırımcıları ikna edecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Webrazzi

King Halka arz Operasyonunda 7 Milyar Dolarlık Değerlemeye ulaşabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Forza Horizon İlk İnceleme Puanları Verildi Hepiniz bir kar tanesi gibisiniz! Kadınsız bir Deep Down! Dead or Alive 5 Plus: 22 Mart’da Geliyor Battlefield 4 Naval Strike PC platformlarındaki yerini aldı! CIS Carnage 2014 kazananı belli oldu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

- Tüm Hakları Saklıdır