Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

LucasArts’a Star Wars yasakmış!

Ana Sayfa » Oyun Haberleri » LucasArts’a Star Wars yasakmış!
LucasArts’a Star Wars yasakmış!

Geçtiğimiz hafta düzenlenen GDC'de, eski LucasArts çalışanlarından ve şirketin ikinci işe aldığı kişi olan David Fox, efsanevi şirketle ilgili ilginç detayları paylaştı.

Fox, üzerinde çalıştıkları Rescue on Fractalus'un  aslında bir Star Wars oyunu olmasını istediklerini, ancak LucasFilm'in markanın kullanımına izin vermediğini söyledi. LucasArts'ta Star Wars oyunları yapmak istediği için girdiğini ve firmaya bu marka adı altında oyun yapma izni verilmediğini öğrenince çok üzüldüğünü belirten Fox'a diğer bir çalışan Steve Arnold'da katıldığını belirtti.

LucasArts'a Star Wars yasakmış!

Arnold konudan farklı olarak, LucasArts'ın Lucas çatısı altındaki diğer takımlardan daha özgür olduğunu da belirtti. Diğer bir çalışan Chip Morningstar ise, Lucasfilm'in sahip olduğu markalara dokunamadıklarını, çünkü firmanın bu markalara “bankadaki para” olarak baktığını söyledi. Kendilerinin özgür olmasını ise, Lucasfilm çalışanlarının, George Lucas'ın kararları doğrultusunda yaratıcılıklarını kullanabilmelerine bağladı.

LucasArts, Disney'in Lucasfilm'i 4 milyar dolar'a satın almasından 4 ay sonra, Nisan 2013'te kapatılmıştı. Firmanın üzerinde çalıştığı Star Wars 1313 projesi iptal edilmişti.

LucasArts’a Star Wars yasakmış! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

GTA 5'in Çılgın Pilotu

GTA 5'in Çılgın Pilotu 10 Temmuz 2014

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Harranlı Oyunumuz Dying Light Ertelendi Super Mario Bros.'da Yıllar Sonra İlginç Bir Hata Keşfedildi World of Planes, Eylül’de Çıkıyor Yeni Fantastik Dörtlü’nün Dr. Doom’u Toby Kebbell Oldu Arma 3’te maceranın ikinci bölümü bizlerle (Video) Bu Hafta Steam’da Çok Satan Oyunlar

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

- Tüm Hakları Saklıdır