Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Noah, Endonezya’da da Yasaklandı

Ana Sayfa » Sinema » Noah, Endonezya’da da Yasaklandı
Noah, Endonezya’da da Yasaklandı
Noah, Endonezya’da da Yasaklandı

Vizyoner yönetmen Darren Aronofsky’nin yeni filmi Noah, adından da anlayabileceğiniz üzere Nuh peygamberin hikayesini anlatan bir film ve yakında ülkemizde de vizyona girecek. Nuh rolünde Russell Crowe’u göreceğimiz yapımda ayrıca Emma Watson, Anthony Hopkins ve Jennifer Connelly de yer alıyor.

Fakat film daha vizyona giremeden birçok Orta Doğu ülkesinde yasaklandı. Tahmin edebileceğiniz üzere bu ülkelerin hepsi Müslüman ağırlıklı bir nüfusa sahip ve bir peygamberin tarif edilmesine bir hayli karşı durumdalar.

Hal böyle olunca Endonezya’da sansür kurulu tarafından yapılan toplantı sonucunda, Noah’ın dini kanunlara aykırı olduğu gerekçesiyle yasaklandığı açıklandı. Endonezya’nın 240 milyon kişilik nüfusunun yüzde 90′a yakın bir oranda Müslüman olduğunu da hatırlatalım.

Noah, Endonezya’nın dışında Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Ürdün ve Bahreyn’de de yasaklanmış durumda. Vizyona girdiğinde ülkemizde yaşanması muhtemel tartışmaları şimdiden merak etmeye başladık diyebiliriz.

Bakalım neler olacak?

Kaynak: Süper Karga

Noah, Endonezya’da da Yasaklandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

The Wolf Among Us'ın 4. Bölümü Geliyor! The Evil Within, Yine Ertelendi! Bu Hafta Steam’da Çok Satan Oyunlar Famitsu’nun Yeni İnceleme Notları Yayınlandı CoD:Black Ops 2’yi Erken Oynayanlara Ceza Yok! The Night of the Rabbit (İnceleme) (PC)

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

- Tüm Hakları Saklıdır