Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sanal gerçeklik yarışına Sony de katıldı!

Ana Sayfa » Oyun Haberleri » Sanal gerçeklik yarışına Sony de katıldı!
Sanal gerçeklik yarışına Sony de katıldı!

Sony sonunda GDC'de bombayı patlattı. Bir süredir firmanın sanal gerçeklik ile ilgili çalışmalar yürüttüğünü biliyorduk fakat bu kadar çabuk bir şekilde ortaya çıkmasını beklemiyorduk.

GDC'de yepyeni sanal gerçeklik başlığı Project Morpheus'u duyuran SCE Worldwide Studios'un başındaki isimlerden Shuhei Yoshida, Morpheus'un tam anlamıyla sanal gerçeklik tecrübesini oyunlarda hakkını vererek yaşatacağını dile getirdi.

Teknolojinin 2010 yılından beri geliştirilmekte olduğunun açıklandığı sunumda Morpheus'un halihazır bulunan yapım kiti versiyonunun hangi özelliklere sahip olduğu da söylendi.

Sanal gerçeklik yarışına Sony de katıldı!

Morpheus, şu haliyle 1080p görüntüyü 90 derecelik görüş açısıyla verebiliyor, bunu yaparken, 360 derecelik dönüş takip mekanizmasını da kullanabiliyor. DualShock 4 ve PS Move Morpheus ile birlikte çalışan cihazlardan. Ses konusunda ise Morpheus 60 adet sanal çıkıştan faydalanıyor. Bu sayede kullanıcı sesin nereden geldiğini anlayabiliyor.

Morpheus şu an 5 metrelik bir kablo ile çalışıyor fakat takım kablosuz bir çözüm bulmak için uğraşıyor. Morpheus'un odağı PlayStation 4 olacak, henüz PC için kullanılıp kullanılamayacağı ile ilgili bir bilgi ise maalesef yok.

Verilen bir çıkış tarihi doğal olarak yok fakat Sony “elimizden geldiğince çabuk ve ucuz çıkartmak için her şeyi yapıyoruz” diyor.

Sanırım gelecek, çok hızlı geliyor!

Sanal gerçeklik yarışına Sony de katıldı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

GTA 5'in Çılgın Pilotu

GTA 5'in Çılgın Pilotu 10 Temmuz 2014

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Günümüze göre nasıl İşlemci Seçilir ? 2DS Daha Da Renkleniyor Oyun Akademisi #59 Türkiye TicTocu çok sevdi! İlk 1 TB Hybrid HDD’li Toshiba Qosmio X870 3D Tanıtıldı Ücretsiz Devil May Cry Uygulaması Büyük İlgi Görüyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

- Tüm Hakları Saklıdır