Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Valve kullanıcılardan bilgi mi çalıyor?

Ana Sayfa » Oyun Haberleri » Valve kullanıcılardan bilgi mi çalıyor?
Valve kullanıcılardan bilgi mi çalıyor?

Valve hakkında beklenmeyen gündem tartışması bu sefer Reddit'ten geldi. Reddit'te theonlybond isimli bir kullanıcının başlığı ile alevlenen “Valve kullanıcılardan bilgi mi çalıyor” tartışması, 2 gün içinde o kadar büyüdü ki sonunda Gabe Newell açıklama yapmak zorunda kaldı.

Bu iddiaya göre, Steam üzerinde oynanan oyunlarda hile yapılmasını önleyen Valve Anti-Cheat yani VAC sistemi, kullanıcıların DNS kayıtlarını Valve'a gönderiyor ve Valve buradan veri topluyor.

Konuyla ilgili çok ciddi iddialar ile gelen theonlybond, bu sistemin nasıl çalıştığını kullanıcılara detaylı bir şekilde anlatarak, Valve'ın bu bilgileri sunucularında ne kadar tuttuğunun belli olmadığını fakat her VAC sunucusuna bağlanıldığında verilerin gönderildiğini belirtti.

Newell, konuyla ilgili açıklama yaparak, VAC modülünün DNS Cache içeriklerini Valve'a göndermediğini ve Valve'ın böyle bir niyetinin olmadığını söyleyip kullanıcıları rahatlattı.

Peki siz bu durum konusunda ne düşünüyorsunuz? Hangi taraf haklı? Hangi taraf haksız? Valve gerçekten kullanıcıların bilgilerini çalıyor mu?

Valve kullanıcılardan bilgi mi çalıyor?

Valve kullanıcılardan bilgi mi çalıyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

GTA 5'in Çılgın Pilotu

GTA 5'in Çılgın Pilotu 10 Temmuz 2014

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Razer Orochi İle Daha Uzun Oyun Oynayabileceksiniz Ultra Street Fighter 4'te Karakterlerin Balansları Nasıl Olacak? Aşkın “Angry Birds” hali! Sizi 9 saatlik bir retro gününe davet ediyoruz (Video) Zen Pinball HD İnceleme [Android] YouTube çıplaklık ve cinsellik dedi bastı engeli!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

- Tüm Hakları Saklıdır