«

Fiat, Bursa fabrikasında uzun süredir gerçekleştirdiği çalışmaların sonucunda yerli Cargo model Elektrikli Fiat Doblo Üretildi!

Yeni elektrikli arabasını ilk olarka Vakko ile iş birliği yaparak başlatan Fiat, iki tarafın da memnun olduğunu belirterek ” Yeni gerçekleşen bu süreçte Vakko ile olan işbirliğimizden oldukça fazla memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Fiat Doblo Cargo Elektrikli Aracın Özellikleri

Bursa fabrikalarında gelişmeye devam eden Fiat, uzun süreçlerin ardından ürettiği ve geliştirmeye devam ettiği araçlarından birisi olan Fiat Doblo Cargo, 111HP güce ve 220Nm tork üreten bir elektrikli motora sahip oluyor.

Elektrikli Fiat Doblo
Elektrikli Fiat Doblo

Günümüz elektrikli araçlarıyla kıyaslayacak olursak yerli üretim Fiat ticari araç, motor ve tork bakımından oldukça düşük ama yeterli oluyor. Ticari bir araç için önemli olanı yakıt olarak varsayacak olursak önemli olan burada tüketim oluyor. Bu konuda ise gayet tatmin eden bir batarya sunuyor.

30 kWs’lik batarya kapasitesi sayesinde 210 km kadar sürüş menzili sunabilen Fiat Doblo, geniş yükleme alanı, binek otomobilleri aratmayan yol sürüşü ve sürüş rahatlığıyla kullanıcılarını oldukça tatmin edecek.

Bir Cevap Yaz

Emirkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. yusuf

    Fiat kendi alanında en begendiğim otomobil yedek parça konusunda