«

Politik sebeplerden dolayı çoğu ülkede yasaklanan dev marka Huawei’ye bir yasak daha Fransa tarafından geliyor!

Huawei son zamanlarda mobil ve teknoloji alanında oldukça kendini geliştiriyor ve rekor büyümelere imza atıyor. Akıllı telefon üreticileri bu gelişmelere karşı casusluk suçlamaları ile saldırırken bir diğer taraftan politik meseleler ile oldukça zorluk yaşıyor.

Huawei Hangi Ülkelerde Yasaklı?

Huawei hali hazır da bir çok ülkede satışı ve kullanımı yasaklı. Bu ülkeler ABD, Avusturalya, Japonya ve Yeni Zelanda gibi sıralanırken liste daha da genişleyecek gibi gözüküyor. Huawei’yi yasaklayan ülkeler arasına iddialara göre Fransa’da da Huawei Yasaklanıyor.

Siri Artık Maç Sonuçlarını da Söyleyecek!

Huawei Neden Yasaklanıyor?

Dev Çin’li marka, dünya üzerinde bulunan en büyük 50 operatörün 45 tanesinin sponsorluğunu yapıyor, Fransız haber kuruluşu Le Monde tarafından iddia edilenlere göre Huawei, kullanıcıların kişisel verilerine ulaşmak ve gözetlemek için isteklerde bulunuyor.

Le Monde Huawei’nin casusluk ve gözetleme isteklerine dair herhangi bir kanıt bulunmamasının bulunmadığını belirtse de yasaklayan ülkeler ve gittikçe artan mahremiyet hassasiyetinin bu suçlamalar sonucuyla işleri daha da zorlaşıyor.

Geçtiğimiz yıl oldukça fazla yasaklama ve tepki alan Huawei, 2019 yılında ne gibi farklılıklar yaparak zirveye ulaşmayı deneyecek?

Bir Cevap Yaz

Emirkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *