«

Oyuncular tarafından kullanılan ama yeni oyuncular tarafından bilinmeyen kelimelerden feed ve feeder nedir? Ne zaman kullanılır?

Feed Nedir?

Online oyunlarda sıkça kullanılan terimlerden Oyuncu Terimi Olan Feed ve Feeder Nedir? Daha çok League of Legends gibi MOBA tarzda oyunlarda sıkça kullanılır.

Kaynağı İngilizce’den gelen bu kelime, kelime anlamını tamamen taşıyor. Türkçesi “beslemek” olan kelime tam olarak anlamının karşılığını veriyor.

Yeni Yılda Çıkacak İlk Oyunlar Belli Oldu( 1 – 4 Ocakta Çıkacak Oyunlar)

Kanser oyun kitlesi olarak sınıflandırdığımız kitle tarafından yapılan bu hareket oyun esnasında kendi takımını yerlere sermek, rakip takıma sürekli bilerek ölmek veya takımının aleyhine davranışlar sergileyerek kaybetmesini sağlamak.

feed-ve-feeder-nedir

Feeder Nedir?

Feed kelimesinin geçtiği cümlelerde sıkça rastladığımız “Feeder” kelimesinin anlamı tam olarak anlamını taşıyor. İngilizce’den gelen bu kelimenin Türkçe anlamı “besleyen”.

Oyun esnasında yaşadığı birçok problem ve hatalar sonucunda bu yaşadığı sıkıntılarını takımına da yaşatma hırsıyla oyun oynayan oyuncular, kinlerini kendi takımını kaybettirerek alırlar.

Sürekli olarak takımını düşürmeye çalışan bu oyuncular, karşı takıma takımının gizli bilgilerini (nerede olduklarını, planlarını vs.) söyleyerek *Feed’ler.

Bir Cevap Yaz

Emirkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. folorentorium

    Great write-up, I’m regular visitor of one’s blog, maintain up the excellent operate, and It is going to be a regular visitor for a lengthy time.